Puppet.UP! - 2017

І Київський міжнародний фестиваль театрів ляльок “Puppet UP!” присвячено знаменній події культурно-мистецького життя України та Києва зокрема – святкуванню 90-річчя Київського академічного театру ляльок (1927-2017 рр..) – одного з найстаріших професійних театрів ляльок країни та провідного колективу сучасного вітчизняного лялькового мистецтва.

Головна ідея проекту – презентувати Київський академічний театр ляльок як невід’ємну частину Києва – як простір для творчості, культурного дозвілля, виховання та навчання.

І Київський міжнародний фестиваль театрів ляльок “Puppet UP!” (далі – Фестиваль) переслідує основну мету – об’єднання якомога більшої кількості киян різних вікових категорій навколо одного з найцікавіших театрів столиці, створення справжнього свята для мешканців та гостей міста, а також залучення їх до освітніх, культурних, мистецьких заходів, що їх передбачає програма Фестивалю.

Фестиваль ставить перед собою наступні цілі:

 • Ознайомити киян та гостей столиці з історією та культурою Києва.
 • Продемонструвати Київський академічний театр ляльок як невід’ємну частину Києва – як простір для творчості, культурного дозвілля, виховання та навчання.
 • Активне залучення мешканців та гостей Києва до святкування річниці театру та налагодження мистецьких зв’язків з існуючою та потенційною глядацькою аудиторією.
 • Популяризація мистецтва театру ляльок серед різних вікових категорій населення (дітей, молоді, дорослих).
 • Демонстрація кращих творчих здобутків та досягнень театру за історію свого існування.
 • Представлення столичному глядачеві зразків кращих вистав європейських та світових майстрів лялькової справи (режисерів, сценографів, акторів, драматургів), які представляють провідні театральні колективи міст-побратимів Києва.
 • Зміцнення дружніх та культурних взаємовідносин між містом Києвом та містами-побратимами, поширення інформації про історію та культуру столиці України серед представників зарубіжних делегацій.
 • Підтримка процесу євроінтеграції.
 • Підтримка та заохочення інтересу до мистецтва театру ляльок у обдарованих дітей і молоді міста Києва, розкриття їх творчого потенціалу.
 • Естетичне та морально-естетичне виховання підростаючого покоління столиці засобами виразності театрального мистецтва.
 • Розкриття творчого потенціалу молодих спеціалістів галузі мистецтва театру ляльок (акторів, режисерів, драматургів, сценографів, композиторів) для створення «банку даних молодих перспективних фахівців української сцени».
 • Налагодження творчих контактів між вітчизняними та іноземними театрами ляльок для подальшої творчої співпраці.
 • Обмін художнім досвідом між українськими та зарубіжними спеціалістами лялькової справи.

В рамках реалізації Фестивалю планується проведення низки культурно-мистецьких та просвітніх заходів для мешканців столиці та її гостей (для різних вікових категорій глядача театру), які будуть не лише залучатися для їх перегляду, але й до їх безпосереднього створення.

Організатори Фестивалю:

 • Київська міська державна адміністрація;
 • Київський академічний театр ляльок;
 • Всеукраїнська громадська організація «Український центр міжнародної спілки діячів театру ляльок «УНІМА-УКРАЇНА»;
 • Національна спілка театральних діячів України.

Фестиваль відбудеться з 30 вересня по 4 жовтня 2017 року на базі Київського академічного театру ляльок (велика, мала та мікро сцени, а також територія вулиці навколо театру) за адресою: м. Київ, вул., Грушевського, 1-а. Можливо використання сценічних майданчиків на виїзді.

Творча програма Фестивалю складатиметься з вистав молодих театральних діячів України та зарубіжних країн, а також студентських дипломних робіт вітчизняних та іноземних театральних шкіл.

Для участі у Театральному проекті можуть бути запрошені спеціалісти різних напрямів театральної діяльності (актори, режисери, драматурги, сценографи).

Цільову аудиторію Фестивалю можна поділити на дві підгрупи:

 • Професійні лялькарі Києва та України, які братимуть участь в організації представленні своїх творчих доробків, перегляді вистав іноземних колег з метою збільшення. творчого досвіду та збільшення креативного потенціалу.
 • Мешканці та гості Києва, які будуть безпосередніми глядачами усієї низки заходів, що передбачена проектом

У якості почесних гостей Фестивалю планується запрошення театральних діячів, директорів фестивалів театрів ляльок, керівників театральних закладів, мистецьких навчальних закладів та закладів культури, голів відділень/президентів центрів Міжнародної спідки діячів театру ляльок UNIMA. Почесні гості можуть брати участь у творчих лабораторіях для відкритого обговорення програмних вистав з метою виявлення молодих фахівців для подальшої творчої плідної співпраці (нові театральні постановки, створення нових творчих проектів, працевлаштування перспективних спеціалістів тощо).

Організатори Фестивалю пропонують склад Експертної ради.

Експертна рада Фестивалю складається з відомих фахівців у галузі театрального мистецтва, театрознавців, викладачів вищих мистецьких навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, відповідальних працівників Міністерства культури України та Департаменту культури Київської міської державної адміністрації. Експертна рада опікується питанням потенційних учасників Фестивалю за віковим цензом.

У рамках реалізації Фестивалю плануються:

– покази вистав молодих театральних митців україни та зарубіжних країнг, а також студентських дипломних робіт вітчизняних та зарубіжних театральних шкіл;

– проведення майстр класів, ворк шопів з акторськогої майстерності, пластики, сценічного мовлення, сценографії та виготовлення театральних ляльок;

– проведення засідання кураторів шкіл лялькарів з метою обміну фаховим досвідом;

– реалізація спеціального соціального реабілітаційного проекту «Столичний театр – театр рівних можливостей» для дітей певних категорій з елементами інклюзивного виховання;

Учасники Фестивалю презентують вистави у різних номінаціях, а саме:

 • Краща режиссура
 • Краща сценографія
 • Краще музичне оформлення
 • Краща акторська робота (три рівнозначні номінації)
 • Гран-прі фестивалю
 • Спеціальна номінація (надається за спільним рішенням Експертної ради)

Проведення Театрального проекту планується за фінансової підтримки Київської міської державної адміністрації, власних надходжень театру від основної діяльності та інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством України, планується забезпечення:

 1. проїзду почесних гостей та Членів Експертної ради до м. Київ та у зворотному напрямку;
 2. перебування учасників Театрального проекту, членів Експертної ради та почесних гостей (проживання, харчування), а також транспортних послуг;
 3. виготовлення сувенірної продукції, придбання квіткової продукції, елементів декорування та флористики;
 4. інформаційно-рекламних послуг;
 5. оренди технічного обладнання;
 6. оренди сценічних майданчиків для показу фестивальних робіт;
 7. друкованої продукції (афіш, буклетів, програмок, програми проведення заходів Театрального проекту);
 8. оплата праці з нарахуванням членам експертної ради, залучених на умовах договору підряду.
Прикріплені файли