Театр онлайн: чому у театрі ляльок ХУДОЖНИК найголовніший?

Найближчі вистави

Театр Онлайн встиг познайомити вас з нюансами роботи актора-ляльковода, провів вас за куліси вистави та розповів про професійні тонкощі оживлення ляльки. Але настала черга знайомства з не менш важливим творцем лялькового дива - з ХУДОЖНИКОМ! 

Театр ляльок - театр художника. Чому так вважають? Чому без візуального митця не може відбутися жодна вистава? А як же інакше, адже головний інструмент лялькаря - це лялька. А лялька це витвір живопису, декоративно-ужиткового мистецтва,  скульптури, графіки, навіть архітектури, графічного дизайну та мистецтва анімації. 

До своєї появи на сцені ляльковий персонаж переживає декілька життів: наприклад, спочатку це ескіз на папері, потім це скульптура,  яка виливається у спеціальну форму та оздоблюється декільками шарами пап'є-маше, потім це готова "болвашка" для розпису та одягання. Над створенням навіть найменшої лялечки трудиться цілий "загін" митців: художників, бутафорів, механізаторів, модельєрів. У нашому театрі це художньо-виробничий цех. Керує процесом головний художник театру - Микола Данько. Над створенням візуальних ефектів, лялькової анімації чаклує дизайнер театру Дар'я Волокушина. Після "спілкування" з їх спритними руками лялькові герої готові  до зустрічі із глядачем. 

Крім того, поки ви, любі глядачі, переглядаєте виставу, у художніх майстернях нашого театру буквально чергує художник або бутафор. Адже ніколи не знаєш, який саме фокус захоче "викинути" лялька. І саме художник в антрактах вистави або між сценами "рятує" ляльку, лагодячи ту чи іншу її частину та накладаючи спеціальний художній грим, аби ушкодження залишалися непомітними для пильного ока глядача. 

Отже, художник, бутафор, дизайнер та механізатор - невід'ємні пазли театру ляльок.  

Детальніше про секрети роботи художників у театрі ляльок - у відео.